Forum "Sieciowanie na Mazowszu narzędziem budowy lokalnych partnerstw"
To pierwsze tego typu wydarzenie na Mazowszu. Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w ramach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich, organizuje Forum "Sieciowanie na Mazowszu narzędziem budowy lokalnych partnerstw".
Wydarzenie odbędzie się w terminie 21-22 września br. w Chlewiskach. Do udziału w Forum zapraszamy wszystkich zainteresowanych przetwórstwem na poziomie własnego gospodarstwa i sprzedażą tych produktów - przede wszystkim rolników, przedstawicieli doradztwa rolniczego, mieszkańców obszarów wiejskich, partnerów SIR oraz jednostki naukowo-badawcze.
W programie wydarzenia zaplanowano m.in.:
- Warsztaty z agromarketingu – uczestnicy dowiedzą się co kryje się pod hasłem marketing w działalności rolniczej, jakie narzędzia marketingowe są dostępne i jakie cele pozwalają osiągnąć oraz jak je wykorzystywać w sprzedaży bezpośredniej. Każde narzędzie zostanie poparte praktycznym przykładem. Elementem szkolenia będą również zagadnienia dotyczące budowania marki.
- Warsztaty z zakresu współpracy i utrzymania relacji z klientem – uczestnicy dowiedzą się jak w branży rolniczej należy dbać o wzajemną współpracę z klientami. Co należy zrobić, aby otrzymać dobre relacje z klientem? Uczestnicy poznają kluczowe elementy współpracy i utrzymania relacji z klientem.
- Wykład przedstawiciela Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach dotyczący najnowszych trendów w przetwórstwie owoców i warzyw.
- Wykład przedstawiciela Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno Spożywczego na temat przetwórstwa mleka.
Udział w Forum jest bezpłatny. Organizator zapewnia nocleg oraz wyżywienie.
Liczba miejsc ograniczona. Zainteresowanych uczestnictwem w wydarzeniu prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres e-mail
Kontakt w sprawie wydarzenia: 22 571 61 26, 512 268 019
Wydarzenie organizowane jest w ramach operacji pn. Forum "Sieciowanie na Mazowszu narzędziem budowy lokalnych partnerstw" wpisanej do Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2020-2021 w zakresie Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.
Celem operacji jest inicjowanie tworzenia lokalnych partnerstw jako potencjalnych grup operacyjnych aplikujących o środki w ramach działania "Współpraca". Cel będzie realizowany poprzez aktywizację mieszkańców obszarów wiejskich w celu tworzenia partnerstw oraz wspieranie aktywnego tworzenia sieci kontaktów pomiędzy podmiotami zainteresowanymi oraz wspierającymi wdrażanie innowacyjnych rozwiązań oraz realizację wspólnych projektów w rolnictwie, produkcji żywności, leśnictwie i na obszarach wiejskich. Zaplanowane w ramach konferencji sesje warsztatowe mają na celu zapoczątkowanie prac zespołów tematycznych, które będą wyłonione poprzez analizę potrzeb uczestników. Operacja ma również na celu ułatwianie wymiany wiedzy, doświadczeń oraz dobrych praktyk w zakresie realizowania projektów mających podnieść poziom innowacyjności polskiego sektora rolno-spożywczego, ze szczególnych uwzględnieniem wielopodmiotowego podejścia na przykładzie grup operacyjnych EPI. Celem operacji jest przekazanie wiedzy i informacji na temat nowoczesnych rozwiązań, innowacyjnych produktów oraz prowadzonych badań uzyskanych od instytucji badawczo naukowych oraz uczelni rolniczych przy współudziale przedsiębiorców działających na rzecz rolnictwa.